Sbírku můžete ukládát do krabic nebo kufrů, ve kterých budou řazeny jako kartotéka. Řazení bývá abecední podle názvu pivovarů nebo měst, ve kterých pivovary sídlí. Tácky můžete ukládat volně nebo ještě navíc do nějakého obalu, aby se při prohlížení sbírky neopotřebovávaly. Já jsem zvolil foliové pošetky na CD (s jednou lepící chlopní), které je možné koupit např. zde.

Tácky ve foliových pošetkách, v krabicích jako kartotéka

Osobně jsem po nějaké době přešel od krabic k průhledným plastovým boxům. Je možné je koupit např. v OBI. Do plastového boxu viz níže se vejde 550-600 tácků. Uvnitř jsem tácky oddělil do čtyř řad pouze pomocí přeloženého papíru. Tácky jsou opět chráněné ve foliových pošetkách. Na boxy není nutné dělat štítky s popiskem, protože hned vidíte, co je uvnitř. Jak se sbírka pomalu rozrůstá, lépe se mi s ní ve větších boxech manipuluje.

Tácky ve foliových pošetkách, v platových boxech jako kartotéka

Další způsob uložení sbírky je do šanonů, kde jsou pivní tácky uloženy v průhledných foliích. Archivaci do šanonů můžete vidět i  na těchto fotografiích. Tácky ve foliích je možné oddělit např. patentkami, sešívačkou nebo svařit žehličkou (přes papír). Existují i alba děláné přímo pro pivní tácky, není to však nejlevnější záležitost.

Tácky v šanonech, v průhledných foliích, oddělené patentkami

Je na každém, jakým způsobem si sbírku uloží, co mu bude vyhovovat. Každopádně by měla být sbírka přehledná a tácky snadno dohledatelné.

Pokud máte nějaký svůj způsob archivace, se kterým byste se rádi pochlubili, neváhejte a napište. Rád zde uveřejním vaše fotografie (samozřejmě včetně jména autora) jako inspiraci pro ostatní.