Tácky se vyměňují buď z ruky do ruky nebo poštou. Vždy je na obou zúčastněných stranách, jak se dohodnou a co vymění. Pokud mají měněné tácky zhruba stejnou sběratelskou hodnotu (např. oba jsou běžné novinky, oba jsou z minipivovaru, oba jsou přibližně stejně staré), prohazují se většinou v poměru 1:1. Pokud se jejich hodnota liší, je možné je měnit třeba 1:2, 1:5 nebo 1:10. Není to nic neobvyklého a opravdu záleží jen na domluvě mezi sběrateli.

Pokud měníte tácky především poštou, je dobré si založit nějaký adresář pro opakované výměny se stejnými sběrateli. Nebudete pak muset znovu a znovu zjišťovat jejich adresu. Je dobré uvážit, zda má cenu posílat poštou pouze jeden tácek nebo raději počkat, tácky rezervovat, odložit a poslat, až se jich sejde několik.

Pokud vám od jiného sběratele nedojde obálka s tácky, nemusí to být hned zloděj a podvodník. Česká Pošta a ani zahraniční pošty nejsou neomylné. Jednou za čas se může stát, že se zásilka zpozdí nebo dokonce ztratí. Pokud měníte cennější kusy, je dobré je poslat doporučeně nebo je ještě připojistit. V případě ztráty tak alespoň můžete za obdrženou částku sehnat náhradu např. na burze. Osobně, za ta léta, co sbírám, vím o ztrátě jedné zásilky mnou odeslané a jedné, která nedorazila ke mně. V takových případech je to opět o domluvě mezi sběrateli.