Sbírku můžete ukládát do krabic nebo kufrů, ve kterých budou řazeny jako kartotéka. Řazení bývá abecední podle názvu nebo sídla pivovaru. Tácky můžete ukládat volně nebo ještě navíc do nějakého obalu, aby se při prohlížení sbírky neopotřebovávaly. Já jsem zvolil foliové pošetky na CD (s jednou lepící chlopní).

Tácky ve foliových pošetkách, v krabicích jako kartotéka

Osobně jsem po nějaké době přešel od krabic k průhledným plastovým boxům. Je možné je koupit např. v hobby marketu. Do plastového boxu viz níže se vejde 550-600 tácků. Uvnitř jsem tácky oddělil do čtyř řad pouze pomocí přeloženého papíru. Tácky jsou opět chráněné ve foliových pošetkách. Na boxy není nutné dělat štítky s popiskem, protože hned vidíte, co je uvnitř. Jak se sbírka pomalu rozrůstá, lépe se mi s ní ve větších boxech manipuluje.

Tácky ve foliových pošetkách, v platových boxech jako kartotéka

Další způsob uložení sbírky je do šanonů, kde jsou pivní tácky uloženy v průhledných foliích. Archivaci do šanonů můžete vidět na následující fotografii. Tácky ve foliích je možné oddělit např. patentkami, sešívačkou nebo svařit žehličkou (přes papír).

Tácky v šanonech, v průhledných foliích, oddělené patentkami

Existují i alba přímo určená pro pivní tácky, není to však nejlevnější záležitost.

Je na každém, jakým způsobem si sbírku uloží a co mu bude vyhovovat. Rozhodně by sbírka měla být přehledná a tácky snadno dohledatelné.

Pokud máte nějaký svůj originální způsob archivace, se kterým byste se rádi pochlubili, neváhejte a napište. Rád zde uveřejním vaše fotografie (samozřejmě včetně jména autora) jako inspiraci pro ostatní.