Část sběratelů je členem nějakého sběratelského klubu. Sběratelský klub jednou za čas zorganizuje burzu. Kalendář sběratelských burz je i na tomto webu. Burza se koná zpravidla ve větším sále, hale, restauraci nebo v létě pod otevřeným stanem v rámci pivních slavností.

Sběratelské burza

Většinou se platí vstupné (v ČR v řádech desetikorun). Pokud jste členy pořadatelského klubu, můžete mít vstupné snížené nebo žádné. Na burze můžete tácky koupit, vyměnit nebo prodat. Pokud toho máte na prodej více a chcete mít vlastní prodejní prostor, doporučuji si zarezervovat stůl předem před termínem burzy. Za stůl se platí poplatek, bližší informace získáte u organizátora burzy. Pokud je na burze menší účast, stůl je možno pronajmout až přímo na místě.

Pokud chcete hlavně nakupovat, pak je dobré nejdříve obejít všechny stoly a zjistit si ceny. Je zbytečné kupovat tácek za 100 Kč, když u vedlejšího stolu je za polovinu. Pokud chcete především prodávat, je rovněž dobré zjistit si okolní ceny, abyste předešli zklamání nebo trapasu.

Měnit můžete, s kým uznáte za vhodné nebo s kým jste se předem domluvili.

Na některých burzách můžete narazit na hromadu etikety a plechovat, ale žádné pivní tácky. Odvíjí se to podle složení sběratelů, kteří tam jezdí. Sbírá se všechno a to jak etikety, korunkové uzávěry, půllitry, lahve atd. Proto je nejlepší nějaké ty burzy sám navštívit. Sběratelské burzy v Praze a v Brně by vás neměly zklamat - větší město, větší počet sběratelů, větší pestrost.