Asi většina začala se sbíráním tácků u piva v hospodě nebo restauraci. Seberete tácek ze stolu a je to. Dá se tam ale vždy najít alespon jeden čistý? Zeptejte se přímo obsluhy a dostanete čistý tácek rovnou. Nicméně tímto způsobem jde získávání nových exemplářů velmi pomalu.

pivní tácky na stole v hospodě

Jednou z dalších možností, jak získat tácky, je napsat do vytipovaného pivovaru a čekat na výsledek. Některé pivovary posílají tácky (a jiné reklamní materiály) zdarma, některé za ofrankovanou obálku, některé neposílají nic. Je dobré se informovat dopředu e-mailem nebo telefonicky.

Pokud se vám doma sejde více kusů od jednoho exempláře, máte nakročeno k výměně tácků s jinými sběrateli. Co máte vy navíc, nemusí mít někdo jiný vůbec. Kontakty na další sběratele najdete na internetu (a to i zde) nebo v adresářích sběratelů, které jsou vydávány sběratelskými kluby. Měnit můžete i na burzách sběratelů.

Dále je možné pivní tácky kupovat. Pivní tácky můžete koupit na burzách, v antikvariátech nebo bazarech se sběratelským materiálem. Rovněž je možné (a dobré pro začátek) odkoupit od někoho levně celou sbírku tácků přes inzerát v novinách nebo na internetu. Tácky můžete koupit i na tomto webu v sekci Prodej tácků. Ke koupi jsou tácky k dispozici také na aukčních serverech jako Aukro.cz nebo na zahraničních Ebay. Ceny tácků jsou tam zpravidla vyšší než na burzách. Kupování tácků přes internetové aukce doporučuji jako tu poslední alternativu.

Existuje ještě možnost domluvit si spolupráci s tiskárnou, o které víte, že vyrábí pivní tácky. Ta vám pak může dodávat nové exempláře. Tento způsob je poměrně ojedinělý a podaří se to málokdy.